Loading...
Gönderiliyor...
MARKA SORGULAMA TALEBİ
* Tescil ettirmek istediğiniz markanın güncel durumunu detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Com.tr Alan Adı

İnternetin ticari hayatta kullanımının artması ile birlikte internet siteleri ve bu sitelerin adresleri olan alan adlarının önemi her geçen gün artmaktadır. İnternet ortamında ticaretin hızla gelişmesi neticesinde işletme sahipleri için alan adları oldukça değerlidir. Bir çok uzantı ile alan adı alınarak web sitesi açılabilmektedir. Fakat com.tr alan adı ile açılmış olan siteler resmi evraklar ile kayıt edildiği için tüketiciye güven vermektedir. 

2012 yılında yürürlüğe giren Ticaret Kanunu'nda ki ilgili madde ile şirketlerin web sitesi açma zorunluluğu olması alan adlarının önemini bir kez daha artırmıştır. 

Marka Tescili İle Com.tr Almak

Com.tr alan adı tahsisi için tek yetkili kurum olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi kişi ya da kurumlardan Marka Tescil Belgesi ve ticaret sicil kaydı gibi zorunlu evraklar talep etmektedir. Dolayısıyla alan adlarının kayıtlarında Marka Tescil Belgesi zorunlu hale gelmiştir. Alınmak istenen com.tr alan adına sahip bir resmi ticari kayıt yok ise (ticaret sicil gazetesi) marka tescil başvurusu olmak zorundadır. 

Doğru olarak yapılmayan com.tr başvuruları red kararı ile sonuçlanabileceği için alan adı kayıtlarının sorunsuz yapılması gereklidir. Com.tr alan adı başvurularınızda sorun yaşamamak için ilk önce almak istediğiniz alan adının marka tescil başvurusunu resmi patent ofisimiz ile yaparak com.tr alan adınızı doğru ve hızlı bir şekilde kayıt altına alabilirsiniz.

Anlam Patent İletişim