Loading...
Gönderiliyor...
MARKA SORGULAMA TALEBİ
* Tescil ettirmek istediğiniz markanın güncel durumunu detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Tasarım Tescili Başvurusu

Yaratıcılığınızı kullanarak meydana getirdiğiniz tasarımlarınızı tescil yöntemi ile koruma altına almanız tek koruma yönteminizdir. Tasarımlarızın tescil başvurusunun yapılabilmesi için en önemli kriter özgün tasarımlar olmasıdır. Tasarımlarınız bir ürün ise (çanta, ayakkabı, mobilya vb.) net bir fotoğrafı gerekmektedir. Bu fotoğraflarda mümkün olduğunca tasarımınız haricinde bir görsel / ürün bulunmaması gerekmemektedir. 

Eğer ki tasarımlarınız sizlere ait desen veya çizimlerden oluşan üretilmemiş sadece tasarım halinde ise çizgilerin net bir şekilde olması gerekmektedir. 

Başvuru esnasında en önemli kriter tasarımınızı anlatacağınız veya ortaya koyacağınız görsellerin net ve mümkünse her açıdan görüntülenmiş olmasıdır. 

Net ve anlaşılan görselleriniz tarafımıza ulaştığında, tasarımlarınızı ve özelliklerini anlatan bir "tasarım tarifnamesi" tarafımızca yazılarak, sizlerin onayı ile Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvurusu yapılmaktadır. 

Tescil işlemlerinizin yapılabilmesi için Tasarım Tescili için gerekli evrakların ve tasarımlarınıza ait görsellerin tarafımıza ulaştırılması gereklidir.

Anlam Patent İletişim