Loading...
Gönderiliyor...
MARKA SORGULAMA TALEBİ
* Tescil ettirmek istediğiniz markanın güncel durumunu detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Ortadoğu Ülkeleri

Arap Birliği Marka Tescil

Markanızı Türkiye'de tescil ettirdiğiniz gibi Ortadoğu ülkelerinde de tescil ettirebilirsiniz. Ortadoğu ülkelerinden bir çoğunda ülkenin kendi sınırları içerisinde bulunan Patent Ofisleri tarafından tescil işlemleri zorunlu olarak yürütülmektedir. Bunun için tescil alınacak ülkede tarafımızca partner olarak çözüm ortaklığı yaptığımız yerel patent ofisleri ile işlemler gerçekleştirilmektedir.

Tescil alınacak Arap ülkelerinin marka veritabanları arap alfabesi ile düzenlendiği için bu araştırmayı yerel patent ofisleri yapmaktadır. Bu sebeple araştırma hizmetide ücret karşılığında yapılmaktadır.

Körfez İşbirliği Konseyi (GCC)

Bahreyn, Kuveyt, Umman, Katar, Sudi Arabistan ve Arabistan Krallığının Körfez İşbirliği Konseyi'ne üye olan ülkelerdir. Özellikle Arab ülkelerindeki Sınai Hakların maliyetleri düşünülerek GCC Marka Tescili tercih dilmelidir. Arap ülkelerinde ülkesel başvurular oldukça maliyetli ve geç sonuçlanmaktadır.

Madrid Protokolüne Üye Ortadoğu Ülkeleri

Bazı ülkelerin Madrid Protokolüne dâhil olmaları sonucu daha hızlı ve ekononik olarak uluslararası tescil kapsamında da başvuruları yapılabilmektedir.

Mısır, İran, İsrail gibi ülkeler Madrid Protokolüne üyedir. Bu sebeple daha pratik ve ekonomik olarak marka tescil işlemini gerçekleştirebilirsiniz.