Loading...
Gönderiliyor...
MARKA SORGULAMA TALEBİ
* Tescil ettirmek istediğiniz markanın güncel durumunu detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Ülkesel Marka Tescil

Yurtdışında Marka Tescili yapılmak istenen ülke Madrid Protokolüne veya başka herhangi bir uluslararası anlaşmaya üye değilse izlenmesi gereken yol tescil alınacak ülkede ayrıca işlem yapmaktır. Bunun için ilgili ülkede partner olarak bir patent ofisine ve marka vekiline firmamız aracılığıyla yetki vermek olacaktır. Her ülkenin marka tescil süreçleri ve maliyetleri farklılık göstermekte olup, çoğunlukla yerel marka vekili ile çalışma zorunluluğu vardır.

Ülkesel Marka Tescili

Marka Tescili alınacak ülkelerin ücretleri ve evrakları değişiklik göstermektedir. Bu sebeple öncelikle net olarak tescil alınacak ülke belirlenmelidir. Ülkesel müracaatlarda yurtdışından güncel fiyat bilgisi alındığı için "anında" fiyat teklifi oluşturulamayabilir. 

Markalar sadece tescil edildiği ülkede geçerlidir. Marka ne kadar tanınmış olursa olsun herhangi bir ülkede geçerli kanunlara uygun olarak tescil edilmediği müddetçe markanın korunması mümkün olmayacaktır. Yurtdışında faaliyeti bulunan şirket veya şahısların ilgili ülkelerde markalarını tescil ettirmeleri gereklidir.