Loading...
Gönderiliyor...
MARKA SORGULAMA TALEBİ
* Tescil ettirmek istediğiniz markanın güncel durumunu detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Yurtdışı Marka Tescil Desteği

Yurt Dışı Marka Tescili başvurularına KOSGEB, T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Birliği gibi resmi kurumlar tarafından çeşitli teşvikler ve destekler verilmektedir.

Yurt Dışı Marka Tescil Teşviği

Markanızı yurt dışında tescil ettirmek için yapacağınız girişimlerde KOSGEB, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Birliği tarafından verilen marka tescil teşviklerinden yararlanabilirsiniz. Her kurumun vermiş olduğu teşvik oranı değişikmekle birlikte fatura tutarlarının %50'si kadar teşvik alabilmeniz mümkündür.

2010/6 sayılı “Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” çerçevesinde, firmalarımızın ve İşbirliği Kuruluşlarının yurtdışında gerçekleştirdikleri tanıtım faaliyetleri, yurtdışında açtıkları birimlerine ilişkin kira giderleri ve marka tescili giderleri desteklenmektedir.

Yurt Dışı Marka Tescil Desteği

Yurt Dışı marka tescili için başvurularınızı Madrid Protokolü veya Ülkesel Marka Tescili yöntemi ile yaparak daha sonrasında işlemlere ait faturalar ile birlikte gerekli destek alınacak kuruma müracaat etmeniz gerekmektedir.  

Teşviklerden yararlanmak için mutlaka marka tescil işlemlerinizi resmi patent ofisleri yapmanız gereklidir. İşlemlere ait faturalar doğru ve eksiz olmalı ki sizler adına oluşturulacak teşvik dosyanız eksiksiz ve hatasız olmak zorundadır.